www.cvonline.hu
Finance manger - Nógrád county
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2016.03.30.
Jelentkezési határidő: 2016.04.06.
Hirdetés azonosító: 1028644
lejárt

(Nógrád)

Pozícióleírás
Our international client is looking for a FINANCIAL MANAGER - experienced in production field - to join their team for the following tasks:

- Participate of the economic and financial strategy development of the company
- Weekly and monthly reporting to the group controller (IFRS) and preparation, control of the HAS statutory reports
- Keeping up to date and enforcement of the Company’s accounting policies
- Monitoring of the company’s tax positions and activities, application of tax rules
- Liaison with the owners, banks and auditors
- Preparation of operative and strategical business plans
- Liquidity management (Cash-flow; net working capital; loans)
- Cost price calculation, controlling of production costs, analyse the standard and actual deviations
- Leading the department - 3 person
- Controlling the production planning process
- Manage the IT and HR administration

Követelmények
- Economic degree
- 4-5 years’ work experience
- Advanced level of English
- IFRS reporting experience
- Knowledge of taxation and VAT regulations
- Chartered registered accountant qualification

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna