www.cvonline.hu

Finance manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.15.
Jelentkezési határidő: 2014.04.03.

Pozíció leírása / Job description

Feladatok:

- Be responsible for the financial and accounting processes of the company
- Manage successfully the finance team of 6 members
- Coordinate the budgeting, forecasting, reporting activities
- Support the business decisions with relevant financial reports and data
- Keep contact with the local top management and external authorities
- Ensure the proper liquidity management
- Optimize the tax costs of the company

Elvárások:

- University or College degree in Finance/Accounting
- 7-8 yrs post qualificational experience in finance
- At least 2-3 years experience as a Finance Manager being responsible for both accounting and controlling areas
- Media industry knowledge from financial point of view is a huge advantage
- Strong intermediate English
- Excellent communication skills
- Advanced Excel user

Amit kínálunk:

- Opportunity to shape the life of the company
- Being part of a young and colorful team
- Competitive compensation

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -