www.cvonline.hu

Finance Manager

PROHUMAN

Hozzáadva: 2017.02.18.
Hirdetés azonosító: 1116779

Az Enloyd kifejezetten szakértők és vezetők kiválasztására szakosodott fejvadász- és személyzeti tanácsadó cég. Magas színvonalú munkaerő-kiválasztási és HR-tanácsadási szolgáltatásaival a bizalmi partnerkapcsolatok kiépítését célozza meg mind megbízóival, mind jelöltjeivel egyaránt. A gazdaság minden területére specializált tanácsadóink a legnagyobb nemzetközi vállalatoknak, valamint meghatározó hazai cégeknek nyújtanak szakértőés vezetőkiválasztási szolgáltatásokat.

Az Enloyd magyarországi képviseletét, anyacégünk a Prohumán Csoport szilárd piaci szerepére alapozva hoztuk létre. 1997 óta jelenlévő, majd 2004-ben önálló cégé alakult Prohuman, komplex HR szolgáltatásaival megkerülhetetlen szereplője a hazai piacnak. Az Enloyd, hátterének köszönhetően válhatott professzionális és dinamikus partnerévé a megbízói és jelöltjei számára.

(Budapest)

Our partner is a multinational company who provides online products and solutions for their clients. We are looking for colleagues
Feladatok:

  • Prepare financial statements in accordance with local GAAP/IFRS and Group requirements
  • Overall management of tax related matters
  • Financial planning, preparation of budgets and forecasts
  • Support local and regional managers in decision making processes
  • Performance monitoring and variance analysis
  • Take part in Accounts Receivables and Procure to Pay processes
  • Take responsibilities in upcoming projects (e.g. systems implementation, processes standardization)
  • Keep contact with external providers (outsourced accountants and payroll clerks, auditors, lawyers, vendors)
  • Manage human resources administration

Elvárások:
  • Degree in Finance and Accountancy (Master’s degree, postgraduate qualification, ACCA/CIMA is an asset)
  • 4-5 years of professional experience in financial field (at a service provider company is an advantage)
  • Fluency in English
  • Highly developed analytical skills and independence at work
  • Creative, innovative and proactive attitude
  • Experience in international projects is an advantage

Juttatások:
  • Long-term possibility
  • Competitive salary and benefits package

Előnyök:
  • immediate start

Nyelv:
  • Angol

  • Please send Your CV to the following e-mail address.

Látogasson el honlapunkra www.enloyd.hu és fedezzen fel új lehetőségeket!

Enloyd Kft.
BANK CENTER
CITI TOWER 5. EMELET
SZABADSÁG TÉR 7
H-1054 BUDAPEST

Member of Work Service Group