www.cvonline.hu
Finance Administrator
Trenkwalder Kft
Régió: Budapest
Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2016.06.30.
Hirdetés azonosító: 1053639
lejárt

Our client ­– a production and commercial company in the field of mill industry – is looking for a Finance Administrator.

Feladatok:

  • keeping contact with the HQ in Austria and clients on the Hungarian market
  • general office administration
  • collaboration with Audit Consulting Company
  • handling the order processing
  • responsible for the monthly report
  • coordination of daily business with outsourced logistics provider and customer support for the sales forces
  • payroll administration

Elvárások:

  • College or University degree
  • Fluent in English
  • Minimum 1-2 years experience in finance adminstration
  • German languaga knowledge is an advantage
  • User level of Ms Office
  • Excellent communication,organization skills

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.