www.cvonline.hu

FENYEGETETTSÉG ELEMZŐ

  • A hirdetés 293 napja lejárt

A magyar kibertér biztonságáért felelős Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) feladata az állami és önkormányzati elektronikus információs rendszereket veszélyeztető sérülékenységek és fenyegető kockázatok nyomon követése, értékelése, közzététele és védelmi javaslatok megfogalmazása. A Központ fenyegetettség elemzői részint nyilvános vagy korlátozottan nyilvános források, részint a nemzetközi hálózatbiztonsági együttműködésből származó adatok alapján azonosítják és publikálják mind e kockázatokat, mind a megelőzéshez szükséges információkat.

Feladatok:

  • Kiberfenyegetés információk követése, elemzése
  • A források (angolból való) fordítása, összegzése, kategorizálása, érintettek tájékoztatása
  • Adott sérülékenységekkel és fenyegetésekkel kapcsolatos részletes információk felkutatása, elemzése, publikálása
  • Nemzetközi együttműködés sérülékenységi és fenyegetési információk megosztása terén

Elvárások:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség
  • Haladó szintű angol szövegértés, informatikai biztonsági szaknyelv ismerete
  • IT biztonsági alapismeretek
  • IT és hálózati ismeretek (operációs rendszerek, hálózati protokollok, stb.)
  • Jó íráskészség

Előnyt jelent:

  • Hasonló jellegű, vagy incidenskezelési területen szerzett szakmai tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél
  • Nemzetközi együttműködésben való részvétel
  • Széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • Szakirányú továbbképzéseken való részvétel
  • Iparági átlagot meghaladó kezdő bérezés

Szektor:

  • IT Üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság
  • Teljes munkaidő
  • Budapest

Jelentkezés önéletrajzzal a lenti e-mail címen.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Elektronika / Telekommunikáció
IT / Informatika
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol