www.cvonline.hu

Felügyeleti pályamester – Pécs

  • A hirdetés 439 napja lejárt

MÁV-csoport
MÁV Zrt.

Felügyeleti pályamester

Helység
Pécs
Terület
Pálya- és mérnöki létesítmények (pálya- és eszközgazdálkodás, karbantartás)
Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű
Munkaidő
Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

  • Vasút pálya és/vagy mérnöki létesítmények forgalombiztonságának megőrzése érdekében az érvényben lévő utasítás szerinti gyakorisággal elvégzi a pályafelügyeleti tevékenységet és vizsgálatot a felügyeletére bízott vonalhálózaton.
  • A forgalombiztonságot közvetlenül veszélyeztető hiányosság megállapítása esetén dönt a szükséges forgalomkorlátozás azonnali bevezetéséről, vagy a vágány lezárásáról.
  • Működési területén irányítja a felújítási és karbantartási munkákat.
  • A felügyeleti tevékenysége során feltárt forgalombiztonságot befolyásoló hiányosságokról tájékoztatja a főpályamesterét, és döntése alapján irányítja annak helyreállítását.
  • A vasúti pályák forgalombiztonságának megtartása érdekében vágányzárakat levezeti.
  • A vágányzárban megvalósult munkák után elvégzi az ideiglenes forgalomba helyezést.
  • Javaslatot tesz a főpályamestere részére az éves és gördülő műszaki tervek összeállítására az üzemeltetésre bízott létesítmények tekintetében.

A munkakör betöltésének feltételei

  • középfokú szakirányú állami iskolai végzettség - érettségi
  • 3 év szakterületen szerzett gyakorlat
  • a munkakör betöltéséhez szükséges vasúti vizsgák megszerzése
  • a hatályos technológiai és szakmai utasítások ismerete
  • általános munkajogi ismeretek
  • felhasználói szintű számítógépes ismeretek
  • orvosi alkalmasság

2016.09.30.

Bővebb felvilágosítást ad
Schultz Györgyi 1/515-1743 05/17-43

Várjuk jelentkezését!

Helyek Pécs
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Mérnök / Műszaki
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Középiskola
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő