www.cvonline.hu

Facility manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2015.09.03.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for a Facility Manager for our multinational client. Our partner company is a solution provider in manufacturing, transportation & logistics and healthcare industries

Feladatok:

-Overall management of activities related to plant maintenance including safety & environment issues.
-Collaborate with production and engineering for the continuous improvement of the quality activities
-Contribute to maintenance activities to ensure the production continuity and efficiency
-Act as an interface for service providers and utilities suppliers, also for local authorities related to permissions
-Maintain equipment database in SAP

Elvárások:

-4-5 years of experience in a similar role/complexity
-Experience in safety & environment
-Knowledge about main facility aspects (main power, lighting, heating, conditioning, building, ergonomy, furnitures, etc.).
-Autocad
-Secondary school degrees; Preferred: Safety course
-High voltage management certification
-English knowledge – B1
-Good communicational and problem solving skills

Amit kínálunk:

- Multinational and innovative work environment
- Competitive compensation package
- Carrier and development opportunities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -