www.cvonline.hu

Facilities and Manufacturing Engineering Manager

Régió: Pest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2014.02.01.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for an experienced Facilities and Manufacturing Engineering Manager for our international Partner.

Feladatok:

- Manages the plant maintenance program
- Monitors operation of plant equipment, systems and the physical facilities.
- Analyzes and improves key maintenance parameters
- Prepares reports, analyzes data, and makes recommendations for improving plant operations and solving maintenance-related problems

Elvárások:

- Bachelors of Mechanical or Electrical engineering degrees
- Minimum 5-7 years related experience required
- Extensive experience with repairs and maintenance of manufacturing equipment in a steel fabrication environment as well as the management and maintenance of the plant systems and physical facilities.
- Lean, TPM knowledge
- Computer proficiency
- Negotiational level of ENGLISH and HUNGARIAN

Amit kínálunk:

- Challenging tasks
- Competitive compensational package
- Multinational work environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Pest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -