www.cvonline.hu

Export és Import Áruosztályozási Specialista

  • A hirdetés 8 napja lejárt

Európai Uniós Vámtarifaszámok áruosztályozását és Export Ellenőrzési/Kettős felhasználású termékek kódjainak (ECN) meghatározását végzi a Jabil termékeinek és szolgáltatásainak tekintetében. Információt biztosít az import vámtételekről és engedélyezési eljárásokról a Jabil összes európai telephelyének, azok üzletágainak, logisztikai csapatainak, vámügyönkeinek.

Feladata:

  • meghatározza, kezeli, rendszerezi, hozzáadja, kivonatolja az EU vámtarifaszámokat és az EU export ellenőrzési/kettős felhasználású termékek kódjait a trade compliance adatbázisokban, kombinálja ezt az adatbázist egyéb eszközökkel is, úgymint SAP, Excel adatbázis
  • az áruosztályos támogatásának érdekében összegyűjti, kutatja az alkatrészek és termékek technikai paramétereit SAP, vagy a vevő és beszállítói adatbázisok, egyéb web oldalak és adabázisok használatával
  • segíti és támogatja a regionális és globális trade compliance csapatot a trade compliance ellenőrzések lefolytatásával, beszámolókkal, riportokkal és egyéb rendszeres trade compliance kötelezettségek elvégzésével
  • Riportál a Vám- és Kereskedelem támogató csapat csoportvezetője valamint a European Logistics Team és Global Trade Compliance team felé.

Elvárásaink:

  • tapasztalat vám- és áruosztályozási környezetben
  • munkatapasztalat és gyakorlat az Európai Unió tarifarendszerében (TARIC) valamint legalább általános szintű ismeret az Európai Unió kettős felhasználású termékeinek szabályozásában
  • kitűnő jártasság a személyi számítógép, e-mailes kommunikáció, illetve a Microsoft Office termékek használatában (Excel, Word, PowerPoint)
  • jó szóbeli és írásbeli angol kommunikációs készség

Amit cserébe kínálunk:

  • szakmai és személyes továbbfejlődés
  • teljesítményt elismerő és támogató vállalati kultúra
  • méltányos bérezés, béren kívüli juttatások
  • nemzetközi munkakörnyezet

Munkavégzés helye: Tiszaújváros

Helyek Tiszaújváros
Borsod-Abaúj-Zemplén
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás > Logisztikai asszisztens, Szállítási ügyintéző, Vámügyintéző
Értékesítés / Kereskedelem > Kereskedelmi asszisztens, Külkereskedelmi ügyintéző
Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség OKJ képesítés
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol