www.cvonline.hu
Executive Assistant (Consultant Firm)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2015.09.08.
Jelentkezési határidő: 2015.09.10.
Hirdetés azonosító: 966583
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
On behalf of our multinational client activates on the field of general management and international strategies we are looking for a professional person to work as an
EXECUTIVE ASSISTANT

Tasks:
- Assistant to the Managing Director
- Diary management and general assistance for the management
- Coordinate incoming calls, mail and courier services
- Handling of approved travel requests by arranging flights, hotel, etc.
- Preparing reports and statistics

Követelmények
- University or College degree
- 3-5 years relevant experience in similar roles (bank or consultant firm)
- Excellent command of English written and spoken
- Energetic, open-minded and responsible personality
- Proficiency in Microsoft Office
- Good communication skills
- Highly organized, detail oriented personality

The company offers:
- Widely recognised brand name
- Strong corporate background and support
- Long-term possibility
- Young and dynamic team
- Competitive compensation package
- Various duties

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna