www.cvonline.hu

Eszköz-forrás gazdálkodási (ALM) szakértő

  • Company_icon UniCredit Bank Zrt.
  • Location_icon Budapest, Pest, V. kerület
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 18 napja lett aktiválva

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

A folyamatosan fejlődő UniCredit bank munkatársat keres az alábbi pozícióba:

Főbb feladatok

  • az ALM eredményének folyamatos elemzése és előrejelzése (befektetési portfólió hozama, fedezeti ügyletek eredménye, belső transzferárakból származó eredmény)
  • részvétel a pénzügyi tervezési folyamatban
  • a banki könyv kamatkockázati pozícióinak elemzése, javaslat-tétel fedezeti ügyletek kötésére
  • a belső transzferárazási folyamat támogatása – módszertani és technikai szempontból egyaránt
  • fedezeti számvitel gyakorlati alkalmazása
  • a Bank strukturális és rövid távú likviditási helyzetének folyamatos figyelemmel kisérése, a belső limiteknek és szabályozói elvárásoknak (Basel3) való megfelelés monitorozása
  • likviditási és kamatkockázati modellek fejlesztésének támogatása

Követelmények, elvárások

  • pénzügyi/közgazdasági területen szerzett diploma
  • legalább 2 év releváns szakmai tapasztalat (ALM, Treasury, piaci kockázatkezelés, banki kontrolling előnyt jelent)
  • folyékony angol nyelvtudás
  • magas szintű MS Excel/Access felhasználói ismeretek
  • belső transzferárazási ismeretek, programozási képességek (SAS, SQL) és pénzügyi alkalmazások (Bloomberg, Reuters) ismerete előnyt jelentenek
  • analitikus szemlélet és erős probléma-megoldói képesség
  • csapatjátékos attitűd
  • képesség csapat- és egyéni munkára is

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő
Pozíció szintje: munkatárs/beosztott/alkalmazott
Foglalkoztatás időtartama: Határozatlan idejű
Orientáció: Termékfejlesztés
Munkavégzés helye: Budapest, V kerület
Terület: Budapest