www.cvonline.hu

Eszköz-forrás gazdálkodási (ALM) szakértő

  • A hirdetés 121 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legnagyobb és leginkább diverzifikált nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit magyarországi tagja.

Főbb feladatok

  • a Bank strukturális és rövid távú likviditási helyzetének folyamatos figyelemmel kisérése, a belső limiteknek és szabályozói elvárásoknak (Basel3) való megfelelés monitorozása
  • likviditási előrejelzések és akciótervek készítése a megfelelő likviditás és az elvárt mutatóknak való megfelelés céljából
  • a rövid távú likviditás napi szintű menedzselése
  • a belső transzferárazási folyamat támogatása – módszertani és technikai szempontból egyaránt
  • likviditási és kamatkockázati modellek fejlesztésének támogatása, a korai figyelmeztető jelzések rendszerének karbantartása
  • a Bank finanszírozási készenléti tervének rendszeres felülvizsgálata
  • a banki könyv kamatkockázati pozícióinak elemzése, javaslat-tétel fedezeti ügyletek kötésére
  • fedezeti számvitel gyakorlati alkalmazása
  • nagy volumenű hitelek és betétek egyedi árazása, előtörlesztési költségek és díjak számítása
  • részvétel a pénzügyi tervezési folyamatban

Követelmények, elvárások

  • pénzügyi/közgazdasági területen szerzett diploma
  • legalább 3 év releváns szakmai tapasztalat (ALM, Treasury, Piaci kockázatkezelés előnyt jelent)
  • folyékony angol nyelvtudás
  • magas szintű MS Excel/Access felhasználói ismeretek
  • programozási képességek (SAS, SQL) és pénzügyi alkalmazások (Bloomberg, Reuters) ismerete előnyt jelentenek
  • analitikus szemlélet és erős probléma-megoldói képesség
  • csapatjátékos attitűd
  • képesség csapat- és egyéni munkára is

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését az alábbi Jelentkezés gombra kattintva jelentkezhet.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol