www.cvonline.hu

ERP alkalmazások üzemeltetés szakértő (SAP Basis)

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.21.
Jelentkezési határidő: 2016.04.16.
Hirdetés azonosító: 1016027

Pozíció leírása / Job description

Dinamikusan fejlődő multinacionális energiaipari partnerünk számára keresünk ERP alkalmazások üzemeltető szakértőt (SAP Basis).

Feladatok:

- Üzemelteti/működteti/monitorozza szakterületén az informatikai eszközöket, és biztosítja a felhasználók megfelelő támogatását. Biztosítja a csoport SAP rendszereinek működését a vállalt SLA-k szerint.
- SAP rendszerek üzembehelyezésének támogatása, készenlét (hétvégi is) vállalásával
- SAP Basis-t érintő problémákat és incidenseket önálló feldolgozza és megoldja (ticket kezelés)
- Támogatja a fejlesztésekből és módosításokból eredő informatikai üzemeltetési változások szakmai kontrollját és költség hatékony végrehajtását.
- Közreműködik szakterületén az üzemeltetés standardizálásában, az eszközök életciklusának követésében, konszolidációjában és e tevékenységek irányításában.
- Részt vállal az üzemeltetésében résztvevő szállítók versenyeztetésében, szakmai kiválasztásukban és az együttműködés feltételeinek meghatározásában.
- Biztosítja a felhasználók megfelelő támogatását, fogadja és kezeli a szakterületét érintő hibajelentéseket, problémákat és gondoskodik ezek megoldásáról, illetve javaslatokat tesz a hibakezelési folyamatok javítása érdekében.
- Közreműködik a stratégiai partnerség biztosításában a csoport szervezeteivel, valamint a megfelelő IT társterületekkel (pld. leányvállalatok informatikusaival).
- Tevékenyen részt vesz a szakterületét érintő új informatikai megoldások üzemeltetési alapelveinek kidolgozásában, az új fejlesztések átvételében, valamint a már elavult informatikai rendszerek szakszerű kivezetésében.
- Informatikai vészhelyzetek esetén biztosítja területén az üzletfolytonosság elsődleges szerepét.

Elvárások:

- Felsőfokú informatikai vagy gazdasági-informatikai végzettség (egyetem/főiskola)
- Min. 3 év az informatika terén szerzett szakmai tapasztalat
- Min. 2 év SAP Basis adminisztrátori tapasztalat
- SAP Netweaver, SAP Web Application területen szerzett tapasztalat
- SAP Solution Manager ismeret
- Általános hardver és szoftver ismeret. Vállalatirányítási rendszerek mélyebb ismerete
- Adatbázis és SQL ismeret
- Unix és/vagy Linux ismeret
- Interfésztechnológiák ismerete (File, Batch Input, RFC, ALE)
- SAP ERP, SAP CRM, SAP BW, SAP SRM, SAP GRC, SAP IS-OIL modulok SAP Bázis specifikus ismerete
- ITIL alapismeretek és/vagy informatikai üzemeltetési tapasztalat
- Tárgyalóképes angol nyelvtudás

Előnyt jelent:
- ABAP programnyelvismeret
- Jogosultságkezelési koncepciók ismerete
- Oracle és/vagy Sybase adatbázis adminisztrátori ismeretek
- Script nyelvek ismerete
- Német, szlovák, horvát nyelvismeret

Amit kínálunk:

- Versenyképes fizetés
- Kiemelt juttatási csomag
- Szakmai fejlődés

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a