www.cvonline.hu
English speaking L1 IT Helpdesk Analyst
Trenkwalder Kft
Hozzáadva: 2016.11.06.
Jelentkezési határidő: 2016.09.27.
Hirdetés azonosító: 1077840
lejárt

Feladatok:

  • Support customers in software and hardware issues via chat and e-mail
  • Take part in the daily operation of a complex application
  • Escalate complex cases to 2nd Line colleagues
  • Log calls, solutions, monitor own activity

Elvárások:

  • Fluent spoken and written level of English
  • Willingness to work in rotating shifts
  • Affinity for solving software and hardware issues
  • Customer oriented attitude, good communication skills
  • Previous experience in support positions and knowledge of computer networks

Amit nyújtunk:

  • High-tech work environment
  • Competitive salary
  • Extra benefits
  • Trainings
  • Dynamic, positive atmosphere

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.