www.cvonline.hu
English and Russian Speaking Sourcing Team Lead
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.02.11.
Jelentkezési határidő: 2014.02.13.
Hirdetés azonosító: 716544
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
We are looking for a candidate for one of our international clients in the banking sector for the following position:

ENGLISH AND RUSSIAN SPEAKING SOURCING SUPPORT TEAM LEAD

Key Responsibilities:
- Lead and conduct negotiations succesfully
- Create sourcing strategies for projects
- Report the activities for the managers
- Participate in eAuctions and purchase orders
- Conduct people management responsibilities

Követelmények
- Higher degree
- Excellent command of English AND Russian
- Minimum 4 years of sourcing experience (especially in strategic sourcing)
- Experience in eSourcing and in contract management
- Strong organizational and planning skills
- Strong negotiation and analytical skills

Egyéb hasonló állások Önnek
Értékesítési csoportvezető

AEGON Magyarország Általános Biztosító Zrt.

Ha elégedetlen vagy jelenlegi munkáddal, ha n...
Budapest, Pest

Ruházati árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Ruházati árufeltöl...

Bevásárlási munkatárs (on-line bevásárlás) - (Rugalmas munkaidő)