Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Elemzési szakértő

Feladatok:

 Az OTP Bank az Elemző Központjába munkatársat keres

elemzési szakértő

munkakör betöltésére

Az Elemző Központ figyelemmel kíséri, elemzi és előrejelzi a hazai és a bankcsoport üzleti érdeklődésébe tartozó országok makrogazdaságának és pénzügyi közvetítő rendszerének adatait. Ágazati és vállalati elemzéseket készít a Bank, illetve a bankcsoport igényeinek megfelelően. A Bank üzleti stratégiájának, az intézményi és lakossági ügyfelek igényeinek megfelelően, az üzletágak, a Bank és a csoporttagok szükségleteinek figyelembevételével kialakítja az elemzések struktúráját, elkészíti, és a meghatározott körben és csatornákon terjeszti azokat.

Feladatok:

  • Az Elemzési Központ rendszeres elemzéseinek irányítása
  • Tőkepiaci ajánlások készítése, magyar majd régiós fókusszal
  • Felsővezetők számára tájékoztatók, prezentációk készítése
  • Médiamegjelenés

Elvárások:

  • Közgazdasági, mesterszakos végzettség
  • Pénz– és tőkepiacok magas szintű ismerete
  • Gazdasági elemzési területen szerzett legalább hároméves tapasztalat
  • Szakmai angol nyelv felsőfokú ismerete
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzési képesség
  • Nagyfokú precizitás, megbízhatóság
  • Magas szintű szóbeli és írásbeli kommunikációs képesség

Előnyt jelent:

  • Orosz nyelvismeret

Amit kínálunk:

  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Dinamikus csapat

Jelentkezési határidő: 2014. szeptember 24.

Kérjük, Karrierportálunkon a meghirdetett munkakörre történő jelentkezéséhez használjon Internet Explorer böngészőt. Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson az alábbi linkre!

Akit keresünk:

Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling, Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió Pest
Budapest
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő