E-Commerce Operations and Customer Service Centre Coordinator

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2016.09.21.
Jelentkezési határidő: 2016.09.25.
Hirdetés azonosító: 1081535

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: E-Commerce Operations and Customer Service Centre Coordinator
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Mit jelent?: The UK based Tesco is presented in 10 countries all over the world including Ireland and Thailand.
Tesco operates in Hungary since 1995 and its head office is located in Budaörs. The company has built the country's biggest retail chain by running more than 200 stores all over Hungary.
More than 800 colleagues work together in our head office in Budaörs. We cooperate in 4 countries structure with the Polish, Czech and Slovakian teams on a daily basis to offer the best to our customers.
Feladatok: - Make daily reports
- Inform stores' Dotcom teams about news, actualities, activities
- Create PSA file, coordinate about it with the operation team, send it to the marketing team on time
- Daily coordination with the customer service centre and follow-up complaint handling in store level
- Support operational processes (store opening, sequence file, HO team support)
- Order consumables based on stores needs and feedbacks (bags, small tools) and Dotcom mobile phone coordination
Amit nyújtunk: - Great team spirit that means you can work together with dedicated and enthusiastic colleagues
- Onboarding programs and trainings so you can learn and develop yourself continuously
- Flexible working, we support to work from home once or twice a week in most of the head office positions
- Company buses from Boráros square and Déli railway station which by you can get to Budaörs in 15-25 minutes
- Other advantages are for example: easy to park your car, we have company cantin, coffee shop and several team building programs
Amit kérünk: - College, University degree
- Prominent use of Excel, Word, Power Point
- Highly accurate and demanding work
- Data analyses skills
- Logical skills
- Prominent communication skills both verbally and in writing

Előnyként értékeljük, ha: - Previous dotcom experience
- Store operational experience
- Fluency in English
Szükséges végzettség: Főiskola
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Közép, nyelvvizsga nélkül )
Szerződés típusa: Határozatlan
Előnyt jelent: - Previous dotcom experience