www.cvonline.hu

Direct Sales Expert

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.14.
Jelentkezési határidő: 2016.03.16.

Pozíció leírása / Job description

Our prestigious partner who is an international oil and gas company is looking for a pro-active, motivated and sales-minded Direct Sales Expert to join the sales team.

Feladatok:

-To ensure fulfillment of the defined objectives (sales volumes, net margin, EBIT, cost, etc.) with accompanying controlling

-To increase number of customers and cross-selling customers

-To ensure high quality of customer service

-Personal and commercial management of the actual customer

-To negotiate prices and contracts

-Risk management: provision of collateral (e.g bank guarantee)
balances responsibility up to the specified limit

-Development and maintenance of key market and customer information

-To participate actively in marketing campaigns to promote the sales activities

Elvárások:

-3-4 years proven track record in sales

-University/college degree

-Fluent in spoken and written English and Hungarian

-Computer literacy: MS Office, Internet, Outlook, SAP, etc.

-Very good communication and negotiation skills

-Ability for self-organization (the position is home-office based)

-Driving license

Amit kínálunk:

-Competitive compensation package
-Long-term career opportunity

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Értékesítés / Kereskedelem
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -