www.cvonline.hu
Hirdetés azonosító: 891742
lejárt

Karrier az Audinál

Diplomamunka – Villamos gépek és járműhajtások – Állandómágneses villamos gép forgórész topológiájának kiválasztása és optimálása

AUDI HUNGARIA Zrt.

Izgalmas és változatos munkakörnyezet

A villamos gépek és járműhajtások szakterületének feladata a motorfejlesztés területén belül a korszerű hibrid- és elektromos hajtású járművek hajtásláncának fejlesztése, optimalizálása.

Feladatok

Téma rövid leírása:

Állandómágneses villamos gép forgórész topológiájának kiválasztása és optimálása

Vázoljon fel lehetséges járműhajtási koncepciókat nagyteljesítményű négykerékmeghajtású elektromos autó hajtására, melyben egy vagy több radiális fluxusú állandómágneses villanymotor kap szerepet!

Válassza ki azt a koncepciót, melyet Ön mind műszakilag, mind pedig a piaci igények szempontjából legalkalmasabbnak tart!

Végeselemes szimulációk segítségével optimáljon és hasonlítson össze különféle állandómágneses motor forgórész topológiákat:

- tangenciális irányban beágyazott NdFeB mágneseket tartalmazó forgórész

- radiális irányban beágyazott NdFeB mágneseket tartalmazó forgórész

- jelentős reluktancianyomaték keltésére alkalmas, pólusonként több beágyazott NdFeB mágnest tartalmazó forgórész

- Halbach elrendezésű ferrit mágneseket tartalmazó forgórész

Az optimalizáció célja az legyen, hogy adott nyomatékot a lehető legolcsóbb beépített mágnesanyaggal hozzunk létre. Válassza ki ennek a célnak az elérésére legalkalmasabb topológiát!

Elvárások

  • Folyamatban lévő tanulmányok (villamosmérnök)
  • Kommunikációs németnyelv-tudás
  • Villamos gépek szerkezetének és működésének ismerete
  • Analitikus és végeselemes méretezési eljárások ismerete
  • Strukturált munkavégzés önállóan és csoportban
  • Nagyfokú önállóság
  • Rugalmas munkavégzés
  • Jó kommunikációs képesség, terhelhetőség

További információk

Ez az állás azonnal betölthető az Audi Hungaria-nál.

A munkavégzés helye: Győr

Referenciakód: GYPC5698

Karriervonal: +36 96 66 8888 | A kiírással kapcsolatos kérdéseit Inotay Mónika válaszolja meg Önnek: +36 30 767 1737