www.cvonline.hu

Digital Channel Manager - Development area

  • A hirdetés 1096 napja lejárt

Munkakör megnevezése:

Szakterület megnevezése: egyéb

Munkavégzés helye: Budapest

Főbb feladatok:

  • Business Development of digital channels, primarily in the following areas: Internet banking, Internet (web pages), Web sales, online applications, SMS services, mobile banking and other alternative channels, and in all relevant processes.
  • Maintain the digital presence of the K&H Bank by continuous updating and finetuning the content of K&H digital channels based on customer feedback, and internal expectations
  • Innovation of K&H digital services: initiation of developments of all digital channels products and processes, upgrading of service quality and function expansion based on market changes, client needs and business initiatives.
  • Design the online services (both from business architecture, and customer journey point of view)
  • Planning and executing the yearly development plan
  • Leading digital channels related development projects, ensure service / process delivery by the given deadline with the given scope
  • Coordinate work within development sub-teams, and with other business departments,
  • Professional involvement in digital channels projects, business representation in the projects involving digital channels

A munkakör betöltésének feltételei:

  • University degree in relevant area
  • Minimum 5 years experience in digital customer care
  • Minimum 5 years of experience in the field of designing
  • Excellent understanding and/or experience of the digital-channels developments
  • Good command of Business English (oral and written)
  • User knowledge of the office systems (Word, PowerPoint, Lotus Notes, etc)
  • Ability to understand/ identify complex products and processes
  • High-quality and efficient work, with consistent expectation thereof
  • Outstanding client centric approach
  • Strategic thinking, innovation
  • Outstanding communications, problem-solving and negotiation skills
  • Strong analytical skills
  • Pro-activity
  • Good stress tolerance and work load
  • Good presentation skill

Szükséges végzettség: felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret: angol ( haladó )

Helyek Budapest
Pest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol