www.cvonline.hu

Demand Planning Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.22.
Jelentkezési határidő: 2016.02.03.
Hirdetés azonosító: 983921

Pozíció leírása / Job description

We are looking for a dynamic, talented Demand Planning Manager to our multinational FMCG client, based in Budapest.

Feladatok:

- Coordinate daily operational work of Demand Planning Team
- Active participation in strategic, and operational meeting process
- Improve forecast accuracy and forecast bias
- Strengthen the collaboration with suppliers
- Performance management, KPI reporting
- Implementation of process improvement initiatives/projects
- Executes local S&OP demand meetings

Elvárások:

- At least 5 years experience in Demand Planning/Supply Chain/Supply Chain Planning field
- Experience or potential to lead a team of 6-10 people
- Fluency in English is a MUST
- Strong Excel and PowerPoint skills
- SAP(APO) knowledge
- Eager to take ownership and initiative

Amit kínálunk:

- Dynamic team, multinational environment
- Competitive salary package
- Development opportunities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a