www.cvonline.hu

Demand Planner

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.24.
Jelentkezési határidő: 2015.01.26.
Hirdetés azonosító: 890736

We are looking for a Demand Planner for our prestigious FMCG client to their Budapest-based multinational office.

Feladatok:

- Development of the baseline statistical forecast, prepare sales forecasts, monitor trends, conduct route cause analysis and corrective action plans
- Balance inventories, supply chain with demand
- Sale history cleaning
- BW reporting
- Customer master data setup and maintenance for central demand team
- Product segmentation and classification analysis
- Support the market supply chain, commercial and marketing teams

Elvárások:

- Degree in Business Administration/Computer Science/Business Information
- Fluency in English
- 2 years of experience in demand planning, supply chain
- Great numerical skills
- Analytical mindset, excellent communication and problem solving skills

Amit kínálunk:

- Challenging role in a dynamic and expanding organization
- Competitive compensation and benefit packages

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján