www.cvonline.hu

Demand Planner

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2014.10.10.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is looking for a talented Demand Planner who has a self-starter attitude, analytic mind and good communication skills.

Feladatok:

- Responsible for hungarian forecast process
- Managing the monthly Sales and Operations Process
- Monthly reporting of forecast and pricing information to the Regional Head Quarter
- Fact based and transparent management of the demand forecast process
- Supporting customer service processes from order to delivery and invoicing in close cooperation with Logistics
- Maintaning good forecast accuracy across the portfolio by synthesising commercial input and historical sales analysis

Elvárások:

- University or college degree in Economics or Business
- Fluent in English is a must, both written and verbal
- Outstanding communicational and negotiation skills
- Minimum 3 years of experience in a similar position
- Assertive
- Strong computer literacy

Amit kínálunk:

- Dynamic multinational work environment
- Managerial and professional development opportunities
- Competitive salary package
- Long-term opportunity

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -