www.cvonline.hu

Demand Forecast Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.25.
Jelentkezési határidő: 2014.04.24.
Hirdetés azonosító: 752252

Pozíció leírása / Job description

Our multinational partner, a global healthcare company is looking for Demand Forecast Analyst for Hungary and Balkans.

Feladatok:

- Responsible for Hungary and Balkans forecast process
- Lead monthly Consensus Forecast process to ensure availability of product in the right quantity in the right place at the right time
- Manage end to end demand forecasting (both volume and value) across all portfolio
- Lead analysis and interpretation of the forecast
- Contribute to significant projects to transform the operating model, and deliver the benefits required

Elvárások:

- Fluent English writing and speaking
- Experience in demand planning / forecasting preferably a commercial FMCG industry environment
- Good knowledge of Supply Chain & Logistics processes
- Good level of analyze and interpret complex data
- Customer orientation
- Assertive, pro-active attitude

Amit kínálunk:

- Multinational environment
- Competitive salary
- Opportunity of continous advancement

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a