www.cvonline.hu
DC Solution Architecture
Bluebird International ZRt.
Frissítve : 2015.10.16.
Jelentkezési határidő: 2015.10.11.
Hirdetés azonosító: 981168
lejárt
IT SERVICES FEJLÉC

JOB BASE LOCATION
Vienna - Austria

Job description

  • Responsible for data center facilities sales support, solution design, including programming, schematics layout, partner selection, equipment selection, cost budgeting and project scheduling, etc.

  • Provide technical support to the sales team including join customers´ visit and technical design proposals.
  • Requirements

  • Our offer

  • For this position applies a collective minimum basic salary with disposition to overpayment depending on the professional quality and experience. Additionally you can influence your possible target salary positively by your effort and commitment.

  • Kategória
    IT / Informatika
    Régió
    Külföld

    Egyéb hasonló állások Önnek
    Consultor/a de negocio (BI/Big Data)

    IT Services Hungary Kft.

      Con una infraestructura global de centros de ...
    Külföld

    Praktikant (w/m) im Bereich Smart Connected Home Product Management

    Als Praktikant (w/m) unterstützen Sie unser Tea...
    Külföld

    Solaris Spezialist (m/w)

    Ihre Aufgaben: Sicherstellen des reibungslosen ...
    Külföld