www.cvonline.hu

Database Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.24.
Jelentkezési határidő: 2014.11.04.
Hirdetés azonosító: 849254

Pozíció leírása / Job description

For our multinational client, who is one of the world's leading FMCG companies, we are currently looking for a Database Specialist

Feladatok:

• Work with external data suppliers to fix data quality issue
• Continuous monitoring of data accuracy in the existing reports
• Create business reports

Elvárások:

• BA/BSC degree or ongoing university studies
• Fluent English communication skills (verbal and writing)
Advanced knowledge of MS Excel
• Capable of reading and writing technical documentation
• Analytical, creative and technical problem solver
• Capable of dealing with insularities
• Willingness to learn

Amit kínálunk:

• Fixed term job for 6 month
• Challenging job with meaningful responsibility
• Multinational environment
• Competitive salary

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a