www.cvonline.hu

DATABASE / SALES SUPPORT SPECIALIST (Ref: DB-SS/SP)

Avis Budget Group Business Support Centre Kft.
Frissítve : 2014.05.08.
Jelentkezési határidő: 2014.06.07.
Hirdetés azonosító: 809308
lejárt

DATABASE / SALES SUPPORT SPECIALIST

 (Ref: DB-SS/SP)

 ‘Speed up your life with Avis Budget Group BSC’ and join us.

Apply if you speak at least intermediate English and upper-intermediate level of one of the following languages: German, French, Italian, Spanish, Portuguese or Dutch.

Tasks

  • Manage the three main global databases of customers, rental stations and prices
  • Response to customer and partner queries and documentation of action /resolution in relevant systems
  • Administrative support to regional sales team
  • Helping in updating the process documentations, follow-up and record changes, which contributes to recognize the opportunities of improving processes

Join us if you

  • Min. high school education (University or College degree is an advantage)
  • Intermediate English and upper-intermediate German or French or Italian or Spanish or Portuguese or Dutch  language knowledge (verbal, written)
  • Knowledge of all Microsoft office programs, especially high level of Excel
  • Experience in Shared Service environment is an advantage

 Our Offer

  • State of the art working environment – Office of the Year Award 2013
  • High-energy and values-driven organization
  • Multicultural environment
  • Professional trainings

If you are interested in this position please submit your application by uploading your CV via our career site on the link below:

Kategória
Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás, Asszisztencia / Adminisztráció
Régió
Budapest
Pest

Egyéb hasonló állások Önnek
Védelmi ellenőr (Szállás támogatással)

Randstad Hungary Kft.

Feladatok: • a reptér területére belépő személy...
Budapest

2nd Line Cisco Network Engineer

Our multinational client is a prestigious telec...
Budapest

Gépkezelő

Partnercégünk a műszén, grafit és ezekhez kapcs...