www.cvonline.hu

Database management/CRM Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.13.
Jelentkezési határidő: 2016.12.09.

Pozíció leírása / Job description

Our partner, with more than hundred years of experience in automobile industry is looking for an ambitious candidate who is ready to join its team as a Database manager/CRM Specialist. If you are experienced in the field of Database management/CRM and motivated to be a part of their worldwide known success story, apply!

Feladatok:

- Supporting system implementation
- Database management, update – working together with dealers
- Communication and cooperation with retail network (business and technical topics)
- Supporting and coordinating preparation of monthly reports, analysis
- Providing complex support for all CRM related topics to stakeholders (sales departments, dealers)
- Assistance to CRM workshops, trainings

Elvárások:

- University degree or equivalent in related field (Marketing, Business)
- 1-3 years of work experience with CRM system
- Ability to adapt to different cultures
- Excellent knowledge of Hungarian and English (German is an advantage)

Amit kínálunk:

- Stable working environment
- Diverse tasks

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -