www.cvonline.hu

DATA ROCKSTAR / DATA CRUNCHER

  • A hirdetés 1109 napja lejárt

A Starschema Kft a magyar és nemzetközi Adattárház / BI piac egyik vezető technológiai innovátora és legmagasabb szakmai színvonalú szolgáltatója. Keressük azokat az új kollégáinkat, akik föl tudják venni a tempónkat, akiket nem stresszelnek, hanem inkább motiválnak a kihívások, és akikben megfelelő arányban keveredik a tehetség, a szorgalom és a fejlesztés / fejlődés utáni vágy.

A Starschema Kft multinacionális ügyfeleihez és saját termékfejlesztéséhez adatbázisokban és informatikai/statisztikai algoritmusokban jártas fejlesztőket és tanácsadókat keres. Elvárás a technológia független professzionális informatikai háttér, az új, innovatív platformok és fejlesztési módszertanok ismerete.

Amit kínálunk:

  • Kis, ütőképes, szakmailag kifogástalan fejlesztőgárda,
  • Fiatalos, energikus csapat,
  • Haladó szemléletű ügyfelek,
  • Hozzáférés a kurrens technológiákhoz (MPP, Hadoop, Data Visualization, Data Mining),
  • Flexibilis munkavégzés, versenyképes juttatás

Feladatok:

  • MPP és BigData (Hadoop, Storm) rendszerek tervezése, fejlesztése,
  • Valós idejű döntéstámogatási rendszerek kiépítése,
  • A Starschema ügyfeleinek adattárház- és riporting igényeinek kielégítése,
  • Statisztikai elemzések, előrejelzések készítése
  • Folyamatos kapcsolattartás és egyeztetés a team tagjaival/ügyféllel

Specifikus elvárások:

  • Több programozási nyelv, illetve keretrendszer ismerete, elsősorban
    • C, C++, Java, .NET
  • Erős adatbázis ismeret ismeret
    • Elsősorban Oracle, illetve MySQL, Postgres, MSSQL
  • Agilis módszertanok ismerete

Általános igények:

  • angol nyelv magas szintű ismerete írásban és szóban
  • intelligens, kommunikatív, csapatmunkára képes, érdeklődő - tanuló személyiség
  • érdeklődés az üzleti folyamatok iránt is
  • projektben szerzett munkatapasztalat

Előny:

  • Az alábbi programnyelvek, keretrendszerek ismerete:
    • Ruby, Python, Lua
    • Javascript, Coffee, Node.js
    • R, Mahout
    • Clojure, Haskell, Scala, Erlang
  • Nem SQL alapú adattárolási ismerete
    • MongoDB, CouchDB
    • Memcached, Redis, Riak
    • Hive, BigQuery, Neo4J
  • Gráf alapú adatbázisok vagy feldolgozó rendszerek ismerete
    • Storm, Kafka
  • Német nyelvtudás, egyéb nyelvismeret
  • Erős matematikai/statisztikai alapok

Munkavégzés helye: alapvetően Budapest, de projektektől függően más város, illetve külföldi helyszín is előfordulhat

Jelentkezési határidő: folyamatos

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed, és úgy érzed, hogy jórészt megfelelsz az elvárásoknak, akkor bemutatkozó leveledben és önéletrajzodban jelöld meg, milyen:

  • egyéb speciális ismeretekkel rendelkezel
  • iparági tapasztalatokkal rendelkezel
  • térj ki külön arra, hajlandó vagy-e külföldi helyszíni munkavégzésre és ha igen, akkor milyen időtávon

- jelöld meg bérigényedet, vagy a vállalkozói díjad mértékét (nettó napidíj)

Helyek Pest
Budapest
Kategória IT / Informatika
Minimális tapasztalat 2 év
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol