www.cvonline.hu

Data Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.12.
Jelentkezési határidő: 2016.07.22.

Pozíció leírása / Job description

Our partner is one of the largest audit & advisory firm in Hungary. To their growing team in Budapest, we are looking for a Data Analyst for VAT systems.
Fresh grads or students in last semester are welcome.

Feladatok:

• Responsible for VAT software, analysis of process/system changes
• Cooperating with professional VAT teams on VAT software development
• Coordinating and supporting implementation of accounting and VAT standard changes
• Participates in functional testing
• Working in a timely and accurate manner, paying special attention to deadlines

Elvárások:

• College degree in IT with business interests or Economic Sciences with IT interests
• Fluency in English
• High level knowledge of MS Excel
• Great analytical skills
• Team player, proactive personality who takes responsibility

advantages
+ Knowledge of databases, data models (SQL, MS-SQL)
+ General ERP knowledge such as SAP, Oracle, Navision
+ Knowledge of the financial, invoicing and taxation processes

Amit kínálunk:

• Working in a young, motivated team at a vibrantly expanding market leader company
• Long-term career opportunities
• International working environment
• Training and development possibilities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -