www.cvonline.hu

Data Administrator

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.26.
Jelentkezési határidő: 2015.02.22.

Pozíció leírása / Job description

The Shared Service industry is still in a growing phase in Hungary/Budapest. More and more investors are coming and searching for people who are eager to start with a fresh energy in a new SSC. Our client is one of them, who has decided to build up a professional SSC with well-established processes. For this reason, we are looking for pro-active and experienced Data Management Team Members

Feladatok:

– Data entry

– Data validation

– Data interpretation

– Reporting for internal use and for clients

– Data housekeeping

– Take part in (short term) projects

Elvárások:

– Minimal 1 year of data entry experience

– Secondary education

– Language: English; preferably additional language skills in Dutch, Spanish

Amit kínálunk:

- Exclusive office environment with Central location
- Opportunity to shape the processes and design the migration plans with the project team
- Be part of a new SSC which is serving a specially unique type of business

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -