www.cvonline.hu

Customer Service Team Leader (in FMCG sector)

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.20.
Jelentkezési határidő: 2016.12.07.

Pozíció leírása / Job description

Would you like to join one of the biggest FMCG companies? Do you have at least 3 years of experience in customer service at an FMCG company and you are ready for management responsibilities?

Then this is the right opportunity for you!

On behalf of our client, we are looking for a Customer Service Team Leader.

Feladatok:

Your tasks will be the following:

- Lead and develop a remote team of 4 people (CZ, SK, RO, HU)
- Establish and harmonize downstream operations (Order to cash / Inbound / Masterdata) in 4CEE
- Coordinate local logistic partners
- Create and provide reports

Elvárások:

- university degree
- 3+ years of experience in a customer service role gained in FMCG sector
- fluent English is a must
- excellent communication and time management skills, proactive attitude

Amit kínálunk:

- Chance to join one of the biggest FMCG companies
- Opportunity to move to a leader position
- Travelling
- Competitive salary

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -