Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

Customer Service Team Leader (German speaking)

Régió:

Budapest

Randstad Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.08.16.
Jelentkezési határidő: 2012.07.14.
Hirdetés azonosító: 381427
lejárt

Would you like to take part in the challanges of a growing organisation? We are looking for German Speaking Customer Service Team Leader into the European Business Service Centre of one of the world's largest energy companies. The Customer Service Centre (CSC) performs marketing, sales, service and order to cash processes across different businesses and geographies, ensuring a positive experience for the customer.

Feladatok:

- Manage a team of 12 Customer Service Representative (CSRs)
- Lead, motivate and develop team competencies and BSC capabilities
- Hire, train, and manage team performance, create and implement objectives and development plans for direct reports
- Manage the team's workflow
- Develop and maintain internal and external relationships regarding specific business issues
- Analyse performance reports and implement operational improvement initiatives

Elvárások:

- Fluent, active English and German knowledge (written and verbal)
- Several years of experience in managing a team in a customer service environment
- High Level of IT proficiency in Microsoft packages
- Excellent written/oral communication skills and ability to build effective working relationships
- Strong people & performance management skills
- Strong time management and organisation skills
- Able to meet tight deadlines for both internal and external customers

Amit kínálunk:

- Outstanding growth opportunities within the international organisation
- Prestigious and successful company
- Nice and professional working environment in a centrally located office
- Competitive salary and benefits

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Kategória
Asszisztencia / Adminisztráció
Régió
Budapest
Link:
http://www.randstad.hu/job_details/14991-customer-service-team-leader-german-speaking/?mid=cvonline" onclick="emailFromLead.startUp(this.getAttribute('href'),381427);return false;

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése