www.cvonline.hu

Customer Service Team Leader - French

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2014.04.15.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a growing multinational Business Service Center in Budapest.

Feladatok:

- People management tasks (6-10 Team Members)
- Ultimate responsibility for the performance of the team
- Keeping in touch with internal clients and stakeholders
- The team is responsible for providing prompt and polite customer service to the company’s external clients; they handle problems and complaints on the phone

Elvárások:

- Excellent command of French language
- Fluent command of English
- Customer Service experience
- Team Leader experience is an advantage
- Strong customer orientation and a desire to handle clients professionally
- Excellent communication skills
- Strong problem solving skills
- People management skills
- Team spirit

Amit kínálunk:

- Attractive compensation package
- The opportunity to be a member of a young and lively team
- Stable multinational background and growing organization
- Modern work environment and IT infrastructure
- Trainings and development opportunities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -