www.cvonline.hu
Customer Service Representative
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2015.03.29.
Jelentkezési határidő: 2015.04.01.
Hirdetés azonosító: 919188
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Our multinational partner operating in electronical manufacturing is looking for:

Main tasks:
- Handle and follow up the orders of the buyers
- Handle logistics related issues (follow up missing shipments, advise delivery forecast, proof of delivery handling, coordination of urgent shipments and customer clearance request)
- Checking and handle invoices
- Handle return shipments
- Keeping contact with the buyers on a daily basis
- Work closely with the sales team, logistic department, division and planning team
- Giving information via phone and mail, handle problems and organizing the related issues

Követelmények
- College degree
- Fluent English is a MUST
- 1 year customer service experience
- Strong knowledge in Excel
- Excellent communication and problem solving skills
- Attention to detail
- Works well under pressure

Egyéb hasonló állások Önnek
Zöldség árufeltöltő

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Zöldség árufeltöltő Munka...
Budapest

Minőség ellenőrzési csoportvezető

Randstad Hungary Kft.

Holland tulajdonú kis munkagépekkel foglalkozó ...

Junior GERMAN Speaking Dispute Management and Collection Specialist

You are a bright talent with excellent communic...