www.cvonline.hu
Customer contact representative
Trenkwalder Kft
Hozzáadva: 2016.11.04.
Jelentkezési határidő: 2016.11.10.
Hirdetés azonosító: 1087190
lejárt

On behalf of our multinational Client we are looking for:

Feladatok:

  • Process and monitor customer demand
  • Keep in touch with customers
  • Manage extra shipments
  • Request database for new customers and new types
  • Follow up engineering changes and new projects
  • Contact planning and material control group regarding critical items
  • Create logistics reports and analysis

Elvárások:

  • Degree in economics or logistics
  • Experience in a similar position
  • Fluency in English (both oral and written)
  • MS Excel advanced level
  • Knowledge of SAP or any other ERP system
  • Excellent communication skills
  • Customer- and process-oriented personality

Amit nyújtunk:

  • Szakmai fejlődés, karrierlehetőség
  • Professzionális képzések
  • Modern, inspiráló munkakörnyezet
  • Érdekes, kihívást jelentő feladatok
  • Fiatal, dinamikus, nemzetközi csapat
  • Versenyképes fizetés és juttatási csomag

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.