www.cvonline.hu

Customer Care Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.21.
Jelentkezési határidő: 2016.09.20.
Hirdetés azonosító: 1074135

Pozíció leírása / Job description

Our prestigious multinational client in the FMCG sector is looking for a Customer Care Specialist to join the team in BUDAPEST.

Feladatok:

- Solve customer requests, raised through any channel of contact (phone, email, chat, social media)
- Promote the brand by acting as a brand ambassador towards the customers
- Handling the customer purchase
- Providing impactfull advices and information on products and services
- Identifying and leading up-sells / cross sells

Elvárások:

- fluent Romanian and Hungarian/English skills
- excellent communication skills
- pro-activity
- customer oriented mindset
- PC skills

Amit kínálunk:

-Attractive compensation package
-Opportunity to work for a world-famous brand
-Dynamic, inspiring working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a