www.cvonline.hu

Customer Care Specialist JO-1407-288715

  • A hirdetés 901 napja lejárt

Do you have excellent German or French knowledge? Your friends are calling you in case of language issues?

Would you like to join a young and dynamic team?

Are you EXPACT and would like to move and live in Budapest?

We are looking for candidates for Customer Care Specialist position

with GERMAN/ FRENCH AND ENGLISH languages

Responsibilities:

  • Manage customer claims
  • Properly handle customer requirements
  • Regular communication with key customers in GERMAN / FRENCH +ENGLISCH
  • Manage and maintain the customer database
  • Answering customer complaints, solve complex problems
  • Dealing with administrative and invoicing issues

Requirements:

  • Fluent and active communication on both GERMAN/ FRENCH AND ENGLISH
  • Strong computer user skills
  • Outstanding numerical skills
  • Customer oriented personality
  • Customer service experience might be an advantage
  • Good analytical skills and teamwork attitude

Our offer:

  • Trainings and courses to build a career
  • Coaching, personal development
  • Flexible working hours
  • Friendly , youthful atmosphere
  • Competitive salary and benefit package

Fresh grads are also highly welcome!

Location: Budapest

If you are interested in the position, please send your CV to E-mail cím megjelenítése

Helyek Budapest
Kategória Ügyfélszolgálat / Vevőszolgálat / Szolgáltatás
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Német, Francia
Egyéb hasonló állások Önnek
Védelmi ellenőr (Szállás támogatással)

Randstad Hungary Kft.

Feladatok: • a reptér területére belépő személy...
Budapest

2nd Line Cisco Network Engineer

Our multinational client is a prestigious telec...
Budapest

Gépkezelő

Partnercégünk a műszén, grafit és ezekhez kapcs...