www.cvonline.hu
Customer Care Assistant
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.05.12.
Jelentkezési határidő: 2014.05.16.
Hirdetés azonosító: 769106
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
This is a unique opportunity to start with a company which aims to drive the market worldwide.

Tasks:
-Receiving, examining and processing any complaint made by an end consumer about products or services,
-Preparing Payment Request Forms for ex-gratia payments to the end consumer;
-Informing all parties of the results via phone and / or letter in a timely manner;
-Ensuring that all queries that cannot be resolved by Customer Care are routed to the appropriate internal or external parties for resolution (i.e. insurance companies);
- Keeping the customer informed of the progress of a query that cannot be resolved immediately;
-Providing the main interface between the end consumer, the Retailer and the Territory Manager;
-Completing the Monthly Reporting Statistics (KPIs) for all complaints received.

Követelmények
- Bachelors or Masters degree in any subject
- High level of fluency in English AND the language of the country supported (French/ Italian/ German/ Dutch/ Norwegian)
-Customer Service Orientation - Excellent Communication Skills
- Good organizing skills
- Ability to prioritize workload

Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...