www.cvonline.hu
Customer Care Assistant
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2016.04.14.
Jelentkezési határidő: 2016.04.20.
Hirdetés azonosító: 1027377
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Our multinational client operating in the trading sector is looking for a new colleague in the following position:

Customer Service Assistant

Tasks and responsibilities:
- Keeping contact with clients and customers
- Coordinate marketing related campaigns, processes
- Coordinate the company’s business trips and trainings
- Record the incoming orders in SAP
- Administration

Követelmények
- Higher degree (college/university degree are preferable)
- 1-2 years relevant work experience in office management/customer service
- Fluent English both in written and oral
- Experience in MS Office
- Excellent communication, interpersonal and problem solving skills
- Customer-focus
- Proactive and multitasking approach

FRESH GRADUATES ARE WELCOME!

The company offers:
- Competitive compensation package
- Multinational working environment

Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...