www.cvonline.hu

CR and Community Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2016.02.19.

Pozíció leírása / Job description

For our multinational partner, we are hiring inspired and confident professional in the position of

Feladatok:

- supporting Corporate Responsibility via social strategy construction and implementation
- managing internal and external communication regarding Corporate responsibility
- answering, analyzing relevant CR-Rankings and other questionnaires
- working across the organization to meet CR targets and applying best practice where appropriate
- identifying ways to maximize business benefits and commercial value from the CR Programme
- constant market research, competitor check regarding Corporate Responsibility

Elvárások:

- college or university degree
- at least 5 years’ relevant experience
- experience in market mapping, research, strategic planning
- project management experience
- high level of software skills (MS Word, Excel, PowerPoint)
- team player with outstanding communication skills and strong social competence
- advanced level of English language (written and spoken as well, German is a strong advantage)

Amit kínálunk:

- Attractive compensation package
- Outstanding professional environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Marketing / Reklám / Média / PR
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -