www.cvonline.hu

Country price integrity manager

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.06.27.
Jelentkezési határidő: 2016.04.08.
Hirdetés azonosító: 1031431

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Country price integrity manager
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Feladatok: -I lead and co-ordinate activities, to deliver excellent price Integrity across my country
1. I am the 'Go To' person in my country for Price Integrity- supporting stores, getting the price right for our customers at the shelf edge.
2. I deliver Central European price Integrity business objectives for stores via effective communication and using of new and existing store processes, procedures and people.

- I ensure that all price integrity activities and communications are localised and sent to stores and other parts of the business accurately and on time, and completed.
- I visit stores regularly stores engaging, coaching and upskilling store management, and price integrity teams, and helping to solve problems.
- I review price integrity standards, routine compliance and KPI results, always striving for improvements in performance
- I support stores to ensure the correct levels of staffing are available to deliver the Price integrity activities by providing them with plans of upcoming activities.
- I Identify training needs and ensure delivery of required training including validation for all price integrity store staff in stores.
Amit kérünk: Store operational experience with knowledge of price integrity processes.
Strong communication, Influencing and coaching at all levels from GA to Retail Director.
Analytical- Able to interpret KPI and audit results into tangible actions for improvement.
Good planner and organizer
Minimum intermediate level of English ( because need to take part in meetings held in English, and also translate documents from English to Hungarian to communicate to stores)
Essential to be able to collaborate and work effectively with CE team members based in Hungary and other CE countries
Needs to be mobile within Hungary to be able to spend up to 4 days per week visiting stores
Education level is less important than above requirements.

PLEASE ATTACH ENGLISH CV.
Előnyként értékeljük, ha: Advantage:
Experience of managing projects.
Experience of delivering role across multiple stores/ regions.
IT knowledge/ background
Support Office background.
Commercial experience
Szükséges végzettség: Érettségi
Szerződés típusa: Határozott