www.cvonline.hu

Cost Engineer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.22.
Jelentkezési határidő: 2014.01.25.
Hirdetés azonosító: 733591

Feladatok:

- Calculation of purchased parts, assemblies and devices
- Detection of cost reduction possibilities
- Analysis preparation, presentation of results
- Support of Purchasing during price negotiations

Elvárások:

- Bachelor os Master degree in technical field
- Experience in field of manufacturing / production planning / industrial
engineering
- Detailed knowledge of different manufacturing methods (processes and costs)
- SAP knowledge
- Experience in cost- and value analysis
- Good communication skills
- Fluent English knowledge
- Willingness to travel

Amit kínálunk:

- Dynamic, fast-growing and innovative company
- Attractive benefits package
- International environment
- Friendly atmosphere

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján