www.cvonline.hu

Cost Controller

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.18.
Jelentkezési határidő: 2014.09.16.
Hirdetés azonosító: 843149

Feladatok:

- Manage and create actual cost run and perform revaluation of consumption;
- Maintain product cost master data and workflow;
- Record production cost and cost of goods sold, including period end closing and variance analysis per cost center
- Inventory control and valuation (perform inventory closing, variance, WIP calculation, provision);
- Performance reporting (periodic - month end close related - and ad hoc);
- Book journal entries, clear GL accounts, reconcile balance sheet accounts

Elvárások:

- Finance/Accounting/Economics degree (college or university)
- Minimum 2 years in cost accounting or reporting
- Advanced level of English;
- MS Office;
- SAP FI knowledge preferred
- Proactive, dynamic personality;
- Very good communicaton skills;

Amit kínálunk:

- Multinational, dynamic company culture
- Competetive salary package
- Promotional opportunities

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján