www.cvonline.hu

Controls Specialist for the reporting area

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.23.
Jelentkezési határidő: 2014.07.08.

Pozíció leírása / Job description

Our client is a worldwide player in the bank sector, for which we look for an End-User Computing Controls Specialist to their Budapest-based business services centre.

Feladatok:

- Control the maintenance and development of the global End User Computing (EUC) program
- Make sure that technician colleagues complete the right development and follow the policies
- Communicate with the business side, forward issues
- Prepare and present internal reporting on EUC monitoring and other metrics
- Work as a member of a virtual team

Elvárások:

- Higher degree
- Min. 3 years of experience in IT risk management, compliance, controls and/or information security
- Knowledge of VBA, Web Services, MS Excel and Access
- Excellent communication skill is a must
- Customer oriented, definite but diplomatic personality
- Understanding of IT general computing controls and change control, user provisioning and version control
- Fluent English

Amit kínálunk:

- High-standard international working environment
- Competitive benefits package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -