www.cvonline.hu
Controller
Trenkwalder Kft
Hozzáadva: 2016.12.20.
Jelentkezési határidő: 2015.07.10.
Hirdetés azonosító: 947103
lejárt

Multinacionális partnercégünk megbízásából keresünk munkavállalót az alábbi feltételekkel:

Controller

Feladatok:

  • participation int the monthly and yearly forecast
  • creat and analyze yearly cost rates
  • cost center accounting
  • control of inventory
  • support the accounting in the monthly closing process
  • perform (SOX) work instructions

Elvárások:

  • 5years relevant working experience in production environment
  • fullfilled university or college education
  • experience with SAP CO/FI and SAP Business Warehouse
  • knowledge of an internal control system, preferably SOX
  • good analytical and communication skills
  • fluent English knowledge

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.