www.cvonline.hu
Controller
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2014.05.18.
Jelentkezési határidő: 2014.05.20.
Hirdetés azonosító: 781555
lejárt
Controller

(Budapest)

Pozícióleírás
On behalf of our well-known International Private & Capital investment Firm we are looking for a Controller for the following tasks:

- supporting the finance related administration of the main portfolio company
- managing the company's own back office activity
- coordinating audit process
- supervising the work of the accountant
- cash-flow activities
- managing of the incoming/outgoing invoices
- cash collection from the portfolio firms
- participating in yearly investment reports
- coordinating of quarterly, annual statements to PSZÁF
- supporting the portfolio partners in development advising, cash-flow planning, yearly forecasting, checking of Balance Sheet, cash collection

Követelmények
- 5-8 years relevant financial experience, preferably in controlling
- degree in finance or accounting
- good problem solver, pro-active, hard working, dynamic, precise personality
- fluent English language knowledge

Egyéb hasonló állások Önnek
Bér és TB ügyintéző (4 órás, XI. kerület)

Trenkwalder Kft

A Schindler Hungária Kft.-hez keresünk Bér és T...

Adobe Experience Manager fejlesztő - Győr/Budapest (Referenciaszám: RE-2080)

Man at Work Kft.

Feladatok:  Az Adobe Experience Manager keretre...
Győr, Budapest, Győr-Moson-Sopron, Pest

Gyakornok - Személyügyi marketing

AUDI HUNGARIA Zrt.

A személyügyi marketing célja, hogy a legkiváló...
Győr