www.cvonline.hu

Commercial Reporting Specialist - Finance

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.24.
Jelentkezési határidő: 2014.01.19.

Pozíció leírása / Job description

Feladatok:

- Responsible for assisting in the design, implementation and management of a reporting database of the company’s top 100 strategic accounts
- Responsible for generating key customer-facing reporting and analytics on usage & spend for the global top clients
- Timely and accurate production of Monthly customer-facing reports that follow standard templates and formats across multiple countries
- Production of Enterprise Bundles/Flat Rate usage review reports
- Ad-hoc reports summarizing customer usage and spend

Elvárások:

- University or college degree in economics
- Min. of 2 years’ experience in a reporting/analyst/controller position
- Experience in a Telco or SSC industry is an advantage
- Excellent analytical skills with advanced MS Excel ( pivot tables, functions, diagrams) and MS Access knowledge
- Macro writing, SQL and SAS can be an advantage
- A self-starter, capable of working under own initiative but within structured framework
- Dynamic personality who is looking for a constant challenge
- Excellent written and verbal communication & relationship building skills
- Fluent Business English

Amit kínálunk:

- Be part of a newly established, dynamic and professional team in a friendly and modern working environment
- Attractive compensation package (bonus, cafeteria, company discounts)
- Long-term opportunities for further professional development

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -