www.cvonline.hu

CE Programme manager (Cross functional)

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2014.05.12.
Hirdetés azonosító: 806188

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: CE Programme manager (Cross functional)
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Főbb feladatok: - Improve the business for customers
- Lead the development of blueprints and best practice to improve shopping trip across the region
- Develop and lead the preparation and delivery of one of the streams of the CET operations plan.
- Define projects, bring to trial and prepare for deployment
- Gain the approval of close down project trial and continue to the next stage
- Allocate resources according to the programme plan
- Challenge the clarity of business cases and prioritisation for local solutions for business improvement
- Contribute ideas to develop Regional Operations 3 years roadmap and operation plan
- Work closely together with Country Operation Development managers to track risk and issues.
- Build change capability and deliver change
- Enable the business to invest in growth by delivering saving target and significant benefit from key projects
- Lead the implementation of regional operation plan step change projects and ensure sustainability by building
capability in operation across the region
- Drive and deliver change by engaging stakeholders and managing communication
- Create and lead the Centre of Excellence of an operation stream with strong and capable members to be the go-to
experts on the given stream
Munkakör betöltésének feltételei: - Min. 3-5 years of project management experience in different functions
- End to end knowledge of hypermarket operational processes
- Fluent written and spoken English knowledge
- Experience in managing complex and cross-functional projects, and project teams
- Ability to communicate at all levels
- Excellent interpersonal skills, with the ability to communicate effectively
- Strong focus on deadlines
- Ability work independently
- Ability to manage multiple / changing priorities
- Strong analytical skills
Szükséges végzettség: Egyetem, vagy Főiskola
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Felső )
Szerződés típusa: Határozott
Előnyt jelent: - Experience in leading international projects