www.cvonline.hu

Catia Expert

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.27.
Jelentkezési határidő: 2015.07.15.

Pozíció leírása / Job description

Our client is one of the world’s leading organizations providing management consulting, technology and outsourcing services. We are looking for a Catia Expert in its dynamic growing international team.

Feladatok:

Analyze, design, build, test and deploy innovative products, industry-specific solutions that enable industry standards and processes
Brings and materializes ideas to improve the software’s functionality from mechanical engineering point of view
Supports daily work of automotive engineers
Tracks the full lifecycle of the products
Keeps contact with clients on a daily basis

Elvárások:

BSc or MSc Degree in Mechanical Engineering or Mechanical Design
3+ years of relevant experience in profession with CATIA
Have automotive industry experience
Fluent in English, German and Hungarian
Willingness to work short term (several months) at our customers’ locations
Proven ability to work creatively and analytically in a problem-solving environment
Team player attitude
Ability of working in multicultural teams

Amit kínálunk:

Attractive compensation and benefits package
Interesting and challenging work for prestigious clients
Opportunities to develop your skills and gain valuable practical experience

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -